Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola, Turnov, Skálova 373, příspěvková organizace

Modernizace rytecké dílny – pracoviště s mikroskopem, bruska nástrojů, přístroj na kontaktní pokovování.

Našim cílem je vytvoření jednoho pracovního místa s moderním vybavením, na kterém si studenti můžou vyzkoušet práci s pneumatickým rydlem za použití mikroskopu. Díky kameře a možnosti přenesení zvětšeného obrazu na monitor, budou i případné korekce a ukázky učitele pro žáky názornější a srozumitelnější. Na ukázku práce učitele se může dívat i více studentů najednou, což bez použití mikroskopu s kamerou není možné. Žáky to bude motivovat k přesnější a pečlivější práci. Další předností tohoto vybavení je možnost tvorby záznamu, což umožní vytvářet různá edukační videa, případně videa, která mohou sami žáci sdílet na sociálních sítích, přidávat fotografie do svých portfolií, nebo přímo přes mobilní zařízení streamovat.

Bruska GraverHone rozšiřuje naše možnosti na poli broušení nástrojů. S příchodem nových materiálů na výrobu rydel se stalo používání diamantových kotoučů nutností. Tato bruska nám umožní přesné nabroušení daných úhlů rydel z tvrdých materiálů a pro studenty bude na začátku jejich rytecké kariéry ulehčením. Seznámí se tak i s novou technologií broušení rydel, která se již do značné míry v oboru rytectví používá. Všechna tato zařízení jsou doplněním k pneumatickému rydlu, které se stalo součástí našeho vybavení před dvěma lety, ale dají se používat i při práci klasickou ryteckou technikou.

Přístroj na kontaktní pokovení umožní žákům zpracovat své výrobky do finálního vzhledu. Při výrobě drobných šperků nelze vždy z různých důvodů využít pokovení u firem, které jsou našimi sociálními partnery. Toto zařízení umožní žákům soběstačně pokovení jejich výrobků a reálné naplnění jejich představ o navrhovaném předmětu.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink