Střední škola grafická Brno, příspěvková organizace

Učebna 3D modelování

JSME GRAFICKÁ!

Naše škola, Střední škola grafická Brno, příspěvková organizace je jedinou střední školou se zastoupením všech polygrafických oborů v rámci celé České republiky.

Prostřednictvím projektu vybudujeme učebnu 3D modelování, čímž studentům umožníme zhmotnit jejich kreativní návrhy z virtuální do 3D podoby. Možnost tvorby fyzických maket umožní studentům otestovat například fyzické vlastnosti (odolnost) jednotlivých konstrukcí obalů. Proces tvorby produktu, který zatím končí pouze vizualizací v PC, tak studenti dovedou až do váze 3D modelu. Výuku tak přiblížíme reálné praxi, protože např. 3D modely lahví v oboru Obalová technika nelze vyrobit z kartonu.

Budeme prezentovat tvorbu studentů na soutěžích a výstavách, což bude mít nemalý motivační vliv na jejich další studium. Prostřednictvím portfolia budou moci studenti účast na soutěžích a výstavách prezentovat i budoucím zaměstnavatelům a získají tak konkurenční výhodu při získání nového zaměstnání a nástupu do praxe.

Inovovanou učebnu 3D modelování budeme využívat ve všech oborech, celkem v 15ti třídách - Reprodukční grafik pro média, Tiskař na polygrafických strojích, Technik dokončovacího zpracování tiskovin a Obalová technika v předmětech Odborné kreslení, Výtvarná tvorba, Obalový design, Konstrukce obalů a v rámci Odborného výcviku těchto oborů.

Prostřednictvím EDUgrantu vybavíme novou učebnu 3 D modelování 7 PC pracovišti s výkonnou dedikovanou grafickou kartou se síťovým připojením k 3D tiskárnám a 3 ks 3D tiskáren Průša MK4.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink