Smíchovská střední průmyslová škola

Inovace zázemí Interaktivního vědeckého centra

Smíchovská střední průmyslová škola se snaží nejen naučit své studenty, jak používat nejnovější trendy v technice, ale i jak tyto nabyté vědomosti a dovednosti předat dál, a to ve formě workshopů pro základní školy.

S novým měřícím systém začíná kompletní inovace zázemí Interaktivního vědeckého centra (IVC), které vzniklo na SSPŠ. Dnes je její základnou fyzikální laboratoř. V rámci projektu IVC pořádáme workshopy pro základní školy, které nemají dostupnou techniku k měření. Každoročně takto uspořádáme okolo 30 workshopů zaměřených na různé oblasti STEM. Podstatou workshopů je systém, kde učitelé - průvodci experimentování - jsou studenti SSPŠ, kteří učením žáků základních škol se sami učí jak vědě, tak komunikaci a dalším sociálním dovednostem.

S bezdrátovým měřícím systém Pasco budou pracovat tedy nejen studenti SSPŠ, ale budeme ho využívat i při měření na workshopech pro ZŠ. Se studenty připravíme nové workshopy pro základní školy, kde budou naši proškolení studenti pracovat s žáky na zajímavých úlohách.

Kromě laboratorních prací studentů SSPŠ a workshopů pro ZŠ, bude měřící systém používán také v klasických hodinách pro demonstraci, a to ve fyzice, chemii a biologii.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink