Střední škola designu interiéru Kateřinky - Liberec, s.r.o.

Propojení reálna a ruční práce s virtuální realitou pomocí digitalizace

Od roku 2020 se naše škola intenzivně věnuje začlenění moderních technologií jako je 3D tisk, VR a další do výuky. Zapojili jsme se do projektu Průša do škol, ze kterého jsme získali naši první 3D tiskárnu. Dále jsme do školy pořídili brýle na virtuální realitu, ale obsluha těchto brýlí, jako začínající technologie byla tak složitá, že jsme je ve výuce využívali velmi málo. V loňském roce jsme z Grantu pro učitele získali brýle od Meta, které jsme vyzkoušeli a velmi rychle propojili s našimi 3D programy. Ověřili jsme si, že jsme schopni brýle do výuky zařadit.

Současně chceme více propojit výuku designu a prototypování formou maket produktů a nábytku. Bohužel na tyto plány jedna 3D tiskárna nestačí. Pořídili jsme tedy druhou. Jelikož jdou náš obor i technologické možnosti rychle dopředu, rozhodli jsme se zapojit do EDUgrant a pokusili  se získat další pomůcky pro rozvoj našeho oboru.

Chceme v naší škole pokračovat v rozšiřování portfólia moderních technologií zaměřených na 3D tisk a technologií souvisejících s modelováním a opracováním materiálů pro tvorbu prototypů a modelů. Díky těmto technologiím budeme rozvíjet kompetence studentů ve směrech, jimiž se již ubírá moderní návrhářství a design.

Seznam pomůcek:

  • VR brýle nové generace
  • laserový měřák na profesionální zaměřování interiérů
  • 3D tiskárna
  • Gravírovací stanice s nutným vybavením

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink