Střední škola AGC a.s.

Laboratoř elektroniky a IoT

Střední škola AGC a.s. v Teplicích se rozhodla učinit nesnadný, ale důležitý krok a zažádala o akreditaci oboru Mechanik elektrotechnik se zaměřením na robotiku a automatizaci. Jedním z pilířů pro kvalitní přípravu budoucích robotiků a elektrotechniků je především práce s moderními didaktickými pomůckami. Proto jsme se rozhodli vybudovat speciálně vybavenou učebnu. Její vybavení jsme získali pomocí EDUgrantu.

Mezi robotické  prvky učebny patří systém Arduino či Microbit. Množství senzorů a detektorů doplňují stativy a nástavce, zajišťující variabilní využití. Máme zde váhy, kamery, motory. Kompletní vybavení obsahuje přes 40 položek.

Věříme, že pomůcky pomůžou v oboru Mechanik elektrotechnik ukotvit hladký přechod od teorie k praxi zejména v předmětech Elektronika, Automatizace, Číslicová technika, Robotika a Odborný výcvik. Pomůcky se však využijí i v oboru Informační technologie v předmětech Hardware a Elektrotechnika a automatizace.

Učebna, vybavená speciálními didaktickými pomůckami, bude využita také  v pokračování osvěty trendu Průmysl 4.0 mezi pedagogy, kterým prostřednictvím projektových odpolední a workshopů umožníme k vybavení přístup.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink