Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horšovský Týn

Využití moderních technologií v zemědělství

Jsme Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Horšovském Týně. Naše žáky vedeme k uplatňování získaných dovedností v praxi, výuka některých oborů probíhá na školním hospodářství v Horšově, kde vzděláváme obory Agropodnikání, Zemědělec-farmář a Opravář zemědělských strojů. Žáci si zde mohou prakticky vyzkoušet veškeré činnosti zemědělské výroby.

Náš projekt zrealizujeme s žáky v oboru Agropodnikání ve všech ročnících v předmětu Informační a komunikační technologie a Praxe. Žáci se naučí v hodinách informatiky programovat Microbit v prostředí Make Code, seznámí se s možnostmi využití jednotlivých částí stavebnic.

Po zvládnutí základů programování v daném prostředí,  naprogramují programovatelný dron Ryze Tech Tello EDU dron RtF s kamerou, seznámí se s možnostmi využití dronů při mapování polností a zvěře, mapování pozemků, a na závěr by za pomoci výkonnějšího drona vytvoří mapu našich pozemků v Horšově, s pomocí  GPS  je zaměří, budou pozorovt různé fáze růstu plodin, osevní práce, sklizeň a využijí dron při sklizni k mapování pohybu zvěře na polích a jejich ochraně před sekacími stroji.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink