Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola řemesel a služeb, Strakonice, Zvolenská 934

Moderní laboratoř pro elektronická a elektrotechnická zařízení

V naší škole jsme dostali k zápůjčce následující přístroje. Termokamera bude využívána při výuce praktického vyučování 2.a 3. ročníku oboru Elektrikář pro elektronická a elektrotechnická zařízení v části silnoproud. Multifunkční přístroj pro kontrolu a revizi elektrických instalací Metrel Eurotest XE MI3102 BT + Metrel A1018 + Metrel A1019. Ten bude využíván při výuce praktického vyučování 2.a 3. ročníku oboru Elektrikář pro elektronická a elektrotechnická zařízení v části silnoproud. Systém KNX pro výuku inteligentní domovní elektroinstalace využijí studenti 2.a 3. ročníku oboru Elektrikář pro elektronická a elektrotechnická zařízení v části slaboproud. Programovatelné relé Zelio logic smart pro 2.a 3. ročník oboru Elektrikář pro elektronická a elektrotechnická zařízení v části slaboproud při výuce malých programovatelných PLC. Multimetry KPS MT440  využíjí ve 2.a 3. ročníku oboru Elektrikář pro elektronická a elektrotechnická zařízení v části slaboproud při při výuce měření elektrických veličin.
   Žáci se tak naučí řadu dovednosti. Například údržbu inteligentní domácnosti,  měření oteplení jednotlivých částí rozvaděčů (silové spoje, jistící a spínací prvky apod.), měření přechodového odporu, izolačního odporu, proudového chrániče, impedanci smyčky a sled fází. Podle toho by měli naučit zvolit technologii opravy.
   Protože většina našich měřících přístrojů je již zastaralá nebo poškozená, přivítali jsme  možnost EDUgrantu, abychom mohli žáky učit současným standardům pro elektrické měřící přístroje.

 

 

 

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink