Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická České Budějovice

Reverzní engineering

Naše odborná škola v Českých Budějovicích se zaměřuje především na výuku odborných technických předmětů. Aktuálně disponujeme moderním technickým a softwarovým vybavením z oblasti CAD/CAM, specializovanou učebnou na virtuální realitu a CNC stroji.
V této návaznosti škole chybí vybavení v podobě 3D skeneru, který by umožňoval nasnímání složitějších dílů a přenos dat pro zpracování v příslušném softwaru.
Cílem využití je tzv. reverzní inženýrství, tzn. replikace fyzických dílů do počítačových dat s možností jejich následné opravy/úpravy a jejich využít třemi základními směry. Prvním směrem je příprava a zpracování dat, jako dílčí podklady k výuce odborných předmětů za použití virtuální reality. Druhým směrem je replikování složitějších dílů do 3D dat vhodných jako vstupy pro CAM software. Třetím směrem je příprava dat pro výrobu dílů pomocí 3D tisku.
Vzhledem k velikosti naší školy a množství studovaných oborů je využití tohoto vybavení určeno zejména pro obory Mechatronik, Mechanik seřizovač, dále Technické lyceum, Konstrukce a design vozidel, Slévač a Obráběč kovů.
Celkový přínos vnímáme v rozšíření zájmu žáků o technické obory, výrazné zatraktivnění studia a samozřejmě toto vybavení pomůže škole držet krok s nejmodernějšími trendy užívaných v praxi.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink