Střední škola zahradnická a technická Litomyšl

Podpora výuky precizního zemědělství 4.0

Pořízené učební pomůcky v rámci EDUgrantu umožní výuku nových trendů daných průmyslovou revolucí 4.0. A to především v automatizaci, autonomizaci, robotizaci, dálkovém průzkumu země, bezpilotních letounech, programování strojů, vyhodnocení heterogenity a potenciálu zemědělských pozemků a jejich výnosových map.

V oblasti zemědělství jsou nastoleny trendy autonomních strojů, minimalizace potřebných zákroků na pozemku, využití precizního zemědělství, dálkového průzkumu polí, řešení neheterogenity polí, minimalizace aplikování chemických přípravků a hnojiv.

Výuka s novými pomůckami bude zaměřena na hodnocení půdní heterogenity – penetračního odporu, a tím fyzikální stav a zhutnění půdy (penetrometr), růstových fází rostlin (Chlorofylmetr), půdní Ph a vlhkost, vlhkost a výnos zrna (vlhkoměr zrna). Dále bude při výuce řešena problematika bezpilotních letounů a jejich navádění, tvorba pojezdových trajektorií, snímkování pole dronem (DJI Mavic 3 Multispectral) s přesnou navigací (Real time kinematic GPS).

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink