Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace

Zavedení inovativních postupů při vzdělávání odborníků a řemeslníků

Vzdělávání budoucích odborníků i řemeslníků vyžaduje sledování a aplikování nových technologických trendů do výuky, které si žáci osvojí a využijí v praxi. Od technického vybavení pořízeného z EDUgrantu (termokamery a gravírovací stroje) si slibujeme zatraktivnění a zkvalitnění výuky, a to v rámci několika vyučovaných oborů a předmětů.

Žáci, kteří se u nás učí ve stavo, instalo a elektro oborech dostanou příležitost pracovat s moderními technologiemi, jejichž znalost se stává v současném světě nutností. Ve stavebních oborech a oboru Truhlář a Podlahář využijeme gravírovací stroje např. při výuce žáků, kteří se naučí přesné přípravě stavebních prvků. Budoucí instalatéři se pak naučí přesně značit trubky, což jim usnadní instalace, údržbu a opravy rozvodů.

Termokamery najdou svoje využití ve všech na škole vyučovaných oborech. U malířů a lakýrníků pomohou identifikovat vlhké oblasti a žáci se díky nim naučí detekovat skryté vady ve stěnách. Při přípravě odborníků ve stavebních a elektro oborech oceníme termokamery při diagnostice přechodových odporů elektroinstalací za provozu či kontrole přístrojů rozvaděčových skříní, aj. Svoje místo pak najdou termokamery také ve výuce teoretických předmětů jakými jsou fyzika či ekologie.

Děkujeme a jsme rádi, že prostřednictvím EDUgrantu a Nadace Velux Foundations můžeme obohatit výuku na naší škole.

 

 

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink