Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem, Holešovská 394

Zbudování moderní učebny pro ruční broušení a spojování

V rámci EDUgrantu vzniknou tři stanoviště pro broušení tvarových a plošných nábytkových dílců a zhotovení konstrukčních spojů, očekáváme další posun ve vzdělání žáků naší školy ve všech oborech vzdělání, které poskytuje Střední škola nábytkářská a obchodní v Bystřici pod Hostýnem.

Hlavním důvodem pro zakoupení nářadí od firmy FESTOOL je jeho důmyslné provedení a kvalita zpracování a také, že je nářadí firmy FESTOOL nejprodávanějším nářadí mezi profesionály v oblasti zpracování dřeva a výroby nábytku. Každou brusku chceme osadit i mobilním průmyslovým vysavačem z důvodu efektivity broušení povrchu a hygienických důvodů snížení prašnosti ve zbudované učebně. Další konstrukční předností je dokonalé zpracování ergonomie stroje a maximální snížení vibrací ze stroje, které se přenáší na obsluhujícího člověka. V současné době takové zařízení ve školních dílnách nemáme a je pro žáky zcela nové.

Výhodou je, že stroje nemusí být stacionárně umístěny jen ve zbudované učebně. Mohou se kdykoliv převést na strojovny, případně montáž. Stroje budou používány v předmětech odborný výcvik a praxe.

Pracoviště číslo 4. Bude osazené kolíkovacím strojem (DOMINO) od firmy FESTOOL. Je to patentovaný a jedinečný systém pro vytvoření konstrukčních spojů. Tento systém je možno použít v oblasti:

  • Výroby nábytku
  • Vybavení obchodů/montáže interiérů
  • Výroby oken
  • Výstavnictví
  • Na spojování desek
  • Na spojování rámů a konstrukcí
  • Umožňuje zhotovit pevné i demontovatelné konstrukce

Díky finanční podpoře od EDUgrant se společností VELUX FOUNDATIONS budeme moci realizovat nové projekty a investovat do moderního vzdělávání našich žáků. Tento grant nám otevírá skvělé příležitosti pro rozvoj a nákup nového výukového materiálu či technologií, které budou sloužit našim žákům k jejich rozvoji a zdokonalení.

 

 

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink