Střední škola automobilní Holice

Inovace vybavení polytechnické učebny

V rámci projektu jsme pořídili vybavení, které nám pomůže inovovat stávající polytechnickou učebnu a rozšířit tak naše možnosti výuky i do dalších oblastí. Velkou výhodou těchto stavebnic a setů je kompaktní provedení, díky kterému je snadné využívat pomůcky i na běžných vyučovacích hodinách a tím podpořit propojení teoretických znalostí s praktickými ukázkami, což je velmi motivující a umožní to žákům rozvíjet jejich zájem o moderní technologie. Tyto výukové pomůcky nadále využíváme v hodinách automatizace, informatiky a elektrotechniky. Jedná se o předměty patřící do většiny oborů, které naše škola nabízí.

Arduino Engineering a Tinylab výukový kit

Škola touto výukovou pomůckou získala další možnost propojení elektrotechniky, konstrukce a programování. Dokážeme tak lépe žákům ukázat základní principy elektrotechniky a programování ve všech již zmíněných předmětech. Díky tomu, že již základní sadou Arduino disponujeme, přinesl nám tento výukový kit značné rozšíření naší stávající technologie a umožnil nám zapojení do běžné výuky, kde se lépe pracuje v malých skupinkách, z nichž každá má vlastní sadu.

Otto DIY Maker Kit Humanoid

Pomocí tohoto zařízení jsme získali stavebnici, která studentům nabízí zajímavější pohled na problematiku robotiky. Studenti získají nové dovednosti a informace při konstrukci a tisku těla tohoto robota. Získají tak možnost nejen sestavit a naprogramovat zajímavou stavebnici, ale na celou problematiku konstrukce robotů získají nový pohled.

Brick'R'Knowledge Arduino Coding Set

Pomocí této stavebnice dokážeme žáky seznámit se základními elektrickými prvky a s jejich vlastnostmi. Naučí se orientovat v elektrických schématech a značkách. Díky blokovému uspořádání stavebnice se žáci nemohou při zapojování splést a jsou názorně vedeni, ke správné posloupnosti zapojovaných prvků.

BBC Micro:bit

Tato nová programovatelná sada se hodí i pro úplné začátečníky a umožní rychlé proniknutí do populárního světa IoT bez potřeby hlubšího zanořování do detailů celé problematiky. Usnadní první kroky při poznávání elektroniky a základů programování, čímž zaujme širší část žáků a neodradí je hned při prvních nezdarech.

Lego Mindstorms Education EV3

Souprava je uzpůsobena pro práci ve třídě a nabízí obrovské možnosti pro komplexní rozvoj dovedností žáků. Najde se zde vše potřebné k modelování, programování a testování reálných robotických zařízení. Zároveň umožní vzájemnou spolupráci a tím podporuje sociální aspekty vzdělávání.

Zahrnutí nejnovějších technologií do výuky je pro studenty velkým přínosem a může je také posunout o kousek blíže k jejich vysněnému povolání.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink