Střední průmyslová škola elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška, Čs. odboje 670

Nové pracoviště 2D a 3D technologií

Na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška, vznikne díky prostředkům získaným prostřednictvím EDUgrantu nové pracoviště 2D a 3D technologií.

Nové učební pomůcky, SLS 3D tiskárna, 3D skener a laserová řezačka a gravírovačka, doplní stávající FDM 3D tiskárnu a výrazně rozšíří možnosti běžné výuky i činností v rámci odborných kroužků.

Naše výuka bude zase o krůček blíže reálnému životu a naši studenti se díky novému pracovišti seznámí s dalšími technologiemi tisku, které se dnes běžně v praxi používají. Kromě běžného tisku (inkoustový, laserový) budou díky novému pracovišti umět používat i 3D tiskárny a naučí se pracovat s laserovým paprskem. 

Na novém pracovišti studenti předměty, které vymodelují v CAD systémech nebo navrhnou pomocí grafických softwarů, vytisknou na 3D tiskárnách nebo je vyřežou pomocí laseru. Také se naučí své grafické návrhy pomocí gravírovačky přenést na různé typy materiálů.

Díky novým možnostem propojíme výuku v odborných předmětech více s praxí a přiblížíme ji reálné práci, se kterou se naši absolventi v praxi setkávají. Studenti získají technické dovednosti, které jim rozšíří možnosti uplatnění na trhu práce, protože budou umět předmět nejen navrhnout či upravit v příslušných SW, ale i jeho výrobu aplikovat v praxi.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink