Střední odborné učiliště Domažlice - Stod

Projekt výstavby modelového objektu pro účely odborné výuky v oblasti integrace novodobých trendů elektrotechnických instalací a environmentu.

Projekt předpokládá návrh a výstavbu modelového objektu, který bude napájen vlastní Off-Grid fotovoltaickou elektrárnou s bateriovým úložištěm. O vytápění/chlazení objektu se bude starat tepelné čerpadlo vzduch – vzduch. Pro řízní všech dílčích systému bude navržena automatizace na bázi standardu KNX, která bude řídit kompletní objekt dle uživatelského nastavení. V objektu bude také navržen elektronickým zabezpečovacím systémem pro ochranu veškerého vybavení, kamerový systém a kompletní IT konektivita včetně technologie wifi, monitory, dataprojektor a nábytkem nezbytným pro odbornou výuku, zkoušky a ukázky funkčnosti jako celku.

Tento projekt bude sloužit pro odbornou výuku studentů 3. letého a 4. letého studijního programu v pobočce školy ve Stodu u Plzně:

  1. Elektromechanik pro zařízení a přístroje (26-52-H/01) se zaměřením na zařízení a stroje
  2. Mechanik Elektrotechnik (26-41-L/01) se zaměřením na automatizaci a elektronické systémy.

Projekt bude tedy sloužit pro další kontinuální vzdělávání nejen zájemcům našich studijních oborů ale i elektrikářům, projektantům a pracovníků v oblasti TZB z řad veřejnosti.

Z grantu EDUgrant pořídíme fotovoltaické sety pro výuku DC – coupled a AC-coupled PV pro módy On-grid, hybrid a off-grid; low voltage/high current a high voltage/low current instalace fotovoltaických systémů. Systém bude dále doplněn o bateriové uložiště, tepelné čerpadlo vzduch-vzduch a nabíjecí stanici pro dobíjení výukového elektromobilu.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink