SOŠ a SOU Beroun Hlinky

Elektrické měření v nové elektrolaboratoři

Ve škole jsme již dlouho neobnovovali učebny pro obor elektrikář  V loňském roce jsme zkolaudovali nově rekonstruovanou elektrolaboratoř a do této elektrolaboratoře bychom rádi bychom získali moderní vybavení pro měření, zejména multimetry, zdroje a osciloskopy.

Prostory elektrolaboratoře s novými přístroji budou využívat hlavně učební obory elektrikář – všechny tři ročníky a automechanik – všechny tři ročníky. Učebnu využijeme jednak při odborném výcviku, ale také v rámci výuky teorie pro obory, kde mají ve svých tematických plánech předmět elektrické měření, měření obecně.

Věříme, že s novým vybavením zkvalitníme profesní přípravu žáků, přiblížíme studium ve škole ještě vice skutečné praxi a realitě, se kterou se budou žáci setkávat v budoucnu až nastoupí do svých zaměstnání. Učitelé budou mít větší prostor pro realizaci záživnější výuky.

Pomocí měřících přístrojů chceme s žáky v rámci labolatorních prací u předmětů elektrické měření provádět měření na el. obvodech zejména v oblasti napětí, proudů, odporu, kapacit a indukčností. Meřící přístroje chceme využívat také v rámci odborného výcviku  pro provádění analýz různých typů střídavých signalů a pro využití měření v rámci oboru automechnik – autoelektrika.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink