Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická Žatec, p. o.

Elektromechanická pracoviště EL Work

Pro naše žáky elektrotechnického oboru jsme využili skvělou možnost zavést do praktické výuky, pomocí moderního vzdělávacího projektu – EDUgrant, pracoviště EL Work. V rámci EDUgrantu naše škola realizovala projekt pod názvem:

Elektromechanická pracoviště EL Work

Pořízením čtyř EL Work elektromechanických pracovišť, vybavené podle požadavků na moderní výuku v hodinách odborného vyučování v dílnách naší školy (ODV), pro žáky oboru „Elektromechanik pro zařízení a přístroje“ kód: 26-52-H/01.Tyto pracoviště jsou velmi značným přínosem pro moderní přístup, zvýšení bezpečnosti a názornou praktickou výuku žáku 2. a 3. ročníku v hodinách odborného výcviku ve školních dílnách.

Inovativní přístup dodavatelské firmy s moderními prvky vybavení pracovišť ELWork, jsou ideálním řešením pro pracoviště tohoto oboru, kde naši žáci potřebují na jednom místě současně provádět elektrotechnické a mechanické práce. Elektrotechnická výbava pracoviště je přehledně a bezpečně integrována v přístrojové liště. Elektrické moduly jsou koncipovány „na míru“ pro práci našich žáků vzhledem k požadavkům ŠVP a s ohledem na maximální bezpečnost při práci a ochraně zdraví žáků.

Využití v souladu s ŠVP:

  • Pro bezpečné zapojování stykačových kombinací žáky 2. a 3. ročníků na chráněných pracovištích.
  • Pro zapojení el. přístrojů, světelných zdrojů a strojů pro jejich ověření při konstrukci a měření je pracoviště vybaveno jištěnými zásuvkami 230 V / 16 A.
  • Modul AC zdroje pro využití zapojování a měření aktivních a pasivních prvků, stabilizátorů nf a vf zesilovačů, zapojení a měření OZ a logických obvodů.
  • Pro pájení obvodů na DPS, spojování součástek při realizaci funkčních celků a pro opravy přístrojů je pracoviště vybaveno integrovanou mikropáječkou.
  • Modul DC V-metru a A-metru pro přímé měření zařízení a přístrojů, pro kontrolu při realizacích a pro měření při opravách.
  • Zkušební panel realizovaný děrovanou deskou VariWork, pro přehlednou montáž přístrojů při jejich funkčních elektrických zapojeních.

Kontakt

tel.: 777 002 379
mail: edugrant@eduteam.cz
Eduteam – centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Podnikatelská 565, Běchovice,
190 11 Praha 9

IČO: 22842292
ID datové schránky: c72nfeg
Všechna práva vyhrazena © 2019 Eduteam - centrum celoživotního vzdělávání z.s.
Powered by Design Green Cat
phone-handsetlink